Trilobit. Vychytávka, která váš domov zbaví zvířecích chlupů a děti ji milují

Interier 08. prosince 2017 | 15:38 — Marie Drahá
Během dne není čas a po práci není chuť. Hrčivý zvuk vysavače navíc každý nemusí. Jestliže se chcete této pravidelné povinnosti zbavit, nebo ji aspoň eliminovat, existují dvě možnosti: buď si najmete paní na úklid, nebo si pořídíte takový vysavač, co vysává sám.
Další 4 fotografie v galerii
Ideální pomocník do domácnosti tam, kde jsou malé děti / Shutterstock

V prvé řadě je třeba říct, že robotický vysavač není nijak levný. K dostání je v závislosti na kvalitě a funkcích zhruba od čtyř tisíc nahoru. Koupíte jej samozřejmě i za patnáct tisíc. Jenže umí spoustu věcí. Dostane se na těžko dostupná místa pod nábytek, kde se prachové chuchvalce a nečistoty často hromadí, a je expertem i na jemný prach. Můžete ho zapnout a odejít, zařídí se sám. Nebo jej jednoduše navigovat na dálku.

Kdy vám bude nejvíc prospěšný?

Máte domácí zvířata – dokáže zbavit byt všudypřítomných chlupů, aniž byste museli brát do rukou vysavač každou hodinu nebo pět minut předtím, než přijde návštěva. Jak zbavit domácnost zápachu ze zvířecích mazlíčků si přečtěte zde.
Máte malé děti – udržet s nimi byt v čistotě je prakticky nemožné, kvůli bakteriím přitom nezbytně nutné.
Vysáváte jednou za uherský rok – špína v bytě se vám hromadí, což vašemu zdraví rozhodně neprospívá. Pokud máte doma alergika, tím spíš.

Na co si dát pozor při jeho výběru

Pokud jste se rozhodli robotický vysavač pořídit, zajímejte se o to, jestli má navigaci, pohybuje se systematicky a je schopný navázat na nedokončený úklid. Důležité rovněž je, jestli se umí sám dobít. Bez těchto možností si totiž podle odborníků ve větším nebo členitém bytě jen těžko poradí. Svou roli hraje také kapacita vysavače, parametry baterie, vhodnost podlahoviny a koberců, nebo hlučnost. A také připojení k wi-fi.

Aby vám neuvízl pod nábytkem, je dobré zjistit si výšku vysavače. Krom toho je rozdíl, jestli hledáte pomocníka pro jeden pokoj, nebo větší prostorný byt. Zajímat by vás také mělo, jak dlouho vydrží vytrvale uklízet.

Trilobit umí být velmi užitečným pomocníkem. Pokud na něj však zrovna nemáte, nebo je pro vás zbytečným luxusem, má to i svá pozitiva. Za pětadvacet minut ručního vysávání spálíte 100 kcal. Myslet přitom můžete na pevné bříško.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete své tělo i mysl do naprosté pohody

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete...

Skvělý tip pro ty, kterým je na sjezdovkách příliš těsno

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi...

Místa, která vás svou nedotčenou přírodou doslova...

Jedinečné mosty, které vám svojí originalitou vyrazí dech,...

Báječné koupání uprostřed zimní inverze. Ve střední...

Zavřít reklamu