Nedejte zlodějům šanci. Pořiďte si dveře, na které jejich šperháky nestačí

Interier 22. září 2018 | 13:31 — Marie Drahá
Až 70 % zlodějů odradí před plánovanou krádeží kvalitní bezpečnostní dveře. Připadají vám zbytečné, protože nebydlíte ve městě ani neschraňujete doma žádné cennosti? Nenechte se zmýlit. Lapkové si k vám najdou cestu kdekoliv a připravit vás mohou o to nejcennější.
Dalších 5 fotografií v galerii
Vsaďte na kvalitu, polovičaté řešení nemá smysl, varují odborníci / Shutterstock

Vykradače lákají byty v panelových domech, honosné vily, ale i postarší domy. Nezřídka se objevují ve vesnicích, kde se pod rouškou nejrůznějších nabídek snaží vnutit do domácnosti. Nezvaní hosté se u vás mohou objevit v noci, kdy spíte, stále častější jsou ale i případy za bílého dne, kdy jsou lidé v práci. Pokud však zlodějům nedáte možnost, dovnitř se jen tak nedostanou.

Je třeba počítat s tím, že lapka není žádný amatér. Snadno ho přiláká pootevřené okno (pozor i na ventilačku) nebo klasické exteriérové dveře, na jejichž otevření mu stačí pár minut a šikovné nářadí. Ovšem jakmile uvidí bezpečnostní dveře, zbystří. Taková překážka bývá často nad jeho síly. Jestli se rozhodnete do nich zainvestovat, máme pro vás následující doporučení.

Jakou zvolit třídu

Bezpečnostní dveře se dají pořídit v šesti bezpečnostních třídách. Čím vyšší třída, tím lepší ochrana, pochopitelně i cena. Jedničku i dvojku zloději podle zkušeností poměrně bez potíží překonají, nepomohly by vám tedy ani následné nářky u pojišťovny. Třídy pět a šest se využívají pro armádní účely nebo zajištění bankovních trezorů, pro ochranu bytu či domu jsou tedy zbytečné. Ideální jsou k tomuto účelu trojka nebo čtyřka. Pro nemovitosti, v nichž majitel uchovává drahé umění či zbraně, se doporučuje třída čtyři, v ostatních případech si vystačí obyvatelé s trojkou.

Zámek a zárubně

Rozdíl je pochopitelně i v zámcích. Majitelům domů nelze než doporučit vložku stejné bezpečnostní třídy, jako jsou samotné dveře. Ochrana bytu tak bude mnohem vyšší. Zámek by měl být opatřený bezpečnostní cyklindrickou vložkou i bezpečnostním kováním, které je z kvalitnější oceli. A pokud instalujete bezpečnostní dveře, počítejte rovnou i s novými zárubněmi. Jsou vylité betonem, tlustší než klasická „futra“ a jedná se o další prvek, který zvyšuje míru zabezpečení obydlí.

Garantovaná montáž

Proces montáže bezpečnostních dveří je poměrně složitý. Doporučujeme přenechat tuto práci odborníkům, kteří současně za svou práci plně odpovídají. Vyškolené pracovníky nabídne automaticky při koupi dveří sám výrobce či prodejce. Investici, která se standardně pohybuje kolem dvaceti tisíc, však nesvěřte komukoliv. Při výběru buďte opatrní a obraťte se na prověřeného dodavatele. Ideálně, pokud má pobočky na různých místech, nenachází se daleko od vašeho domova a je možné jej osobně navštívit. Vždy požadujte certifikát pro daný typ bezpečnostních dveří. Pozor na podvodníky, kteří operují s univerzálním certifikátem.

Ochrana před ohněm i hlukem

Bezpečnostní dveře s sebou přinášejí celou řadu benefitů. Kromě toho, že vás s největší pravděpodobností ochrání před zloději, je nutné zmínit jejich požární odolnost. Podle příslušného typu jsou schopny dveře odolat ohni nebo vysokým teplotám 30, 45 i 60 minut. Na případný požár v domě vás okamžitě upozorní hlásič. Dá se pořídit už za několik stovek korun, psali jsme zde. Kromě výborné izolace a tepelného komfortu bezpečnostní dveře dostatečně ochrání také před nežádoucím hlukem z okolí. A nemusíte se bát ani designu. Vybírat je možné z nepřeberného množství barev i dekorů.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Zavřít reklamu