Skryté zárubně jsou nadčasovým hitem moderních interérů
Hliníkové profily, které nahrazují kovovou nebo dřevěnou zárubeň, vyžadují absolutně rovné stěny. Spáry se počítají na milimetry, což může být v případě starších stavení problém. Konstrukci je však možné zabudovat do zděné i sádrokartonové příčky. Skryté zárubně lze použít v novostavbě i při rekonstrukci.
Architekti a designéři je milují
Proč se jim vlastně říká neviditelné? Dveřní průchod je ohraničený pouze nepatrnou spárou a omítka dotažena až těsně ke dveřím. Schované jsou také panty, které jsou ukryté v konstrukci. Dveře se stěnou tak tvoří jednotnou linii. I z toho důvodu si je oblíbilo při navrhování mnoho architektů a designérů.
Skryté zárubně se dají použít pro pravé i levé otevírání dveří. Velkou oblibu si získaly ve spojení s nimi především reverzní interiérové dveře, které se otevírají do místností, ale jsou zarovnané se zárubněmi na chodbě. Bezfalcové dveře najdou zase uplatnění v šikmých plochách, například při půdní vestavbě. Dále čtěte: Vybíráme tapety. Pár tipů, podle čeho se rozhodovat a jak nesáhnout vedle.
Montáž vyžaduje odborníka
Na montáž neviditelných zárubní je třeba myslet ještě před objednávkou dveří. Jejich instalace je poměrně náročná a rozhodně je lepší svěřit ji do rukou odborné firmy. V některých případech se totiž pro osazení používají tři různé druhy tmelů s různou pružností a vlastnostmi.
Zdroj: flushwalldoors.com, www.dumabyt.cz.