Skryté zárubně jsou nadčasovým hitem moderních interérů

Interier 02. září 2021 | 10:04 — Marie Drahá
Jednoduché a čisté linie jsou hlavním symbolem interiérů, v nichž majitelé fandí minimalismu. Skryté zárubně jsou přitom jednou z možností, jak dosáhnout jednotného efektu a jít s dobou. Do starších domů se však příliš nehodí.
Další 3 fotografie v galerii
V tomto případě majitelé sjednotili se stěnou i barvu dveří / Depositphotos

Hliníkové profily, které nahrazují kovovou nebo dřevěnou zárubeň, vyžadují absolutně rovné stěny. Spáry se počítají na milimetry, což může být v případě starších stavení problém. Konstrukci je však možné zabudovat do zděné i sádrokartonové příčky. Skryté zárubně lze použít v novostavbě i při rekonstrukci.

Architekti a designéři je milují

Proč se jim vlastně říká neviditelné? Dveřní průchod je ohraničený pouze nepatrnou spárou a omítka dotažena až těsně ke dveřím. Schované jsou také panty, které jsou ukryté v konstrukci. Dveře se stěnou tak tvoří jednotnou linii. I z toho důvodu si je oblíbilo při navrhování mnoho architektů a designérů.

Skryté zárubně se dají použít pro pravé i levé otevírání dveří. Velkou oblibu si získaly ve spojení s nimi především reverzní interiérové dveře, které se otevírají do místností, ale jsou zarovnané se zárubněmi na chodbě. Bezfalcové dveře najdou zase uplatnění v šikmých plochách, například při půdní vestavbě. Dále čtěte: Vybíráme tapety. Pár tipů, podle čeho se rozhodovat a jak nesáhnout vedle.

Montáž vyžaduje odborníka

Na montáž neviditelných zárubní je třeba myslet ještě před objednávkou dveří. Jejich instalace je poměrně náročná a rozhodně je lepší svěřit ji do rukou odborné firmy. V některých případech se totiž pro osazení používají tři různé druhy tmelů s různou pružností a vlastnostmi.

Zdroj: flushwalldoors.com, www.dumabyt.cz.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Daniel Craig prozradil, jak těžko se vyrovnával se slávou, i co udělal poté, když získal svoji poslední roli Jamese Bonda

Jak lze efektivně kompostovat shnilé nebo chorobami napadané...

Sušení prádla v interiéru může i ohrozit zdraví....

Pokud chcete mít na jaře zahradu plnou okrasných cibulovin,...

Příprava zahrady na zimu aneb Co vše stihnout do prvních...

Nevyhazujte skořápky od ořechů do koše. Připravte z nich...

Tipy, jak uchovat natrhané bylinky ze zahrady čerstvé až do...

Zavřít reklamu