Sklo se řadí mezi nejelegantnější materiály. Podlaha z něj působí nanejvýš luxusně

Interier 17. února 2019 | 12:36 — Marie Drahá
Skleněné konferenční stolky, obklady, dveře, sprchové kouty, ba ani luxferové stěny nejsou v domácnostech ničím výjimečným. Jak to ale vypadá, když se chodí po skle? Pro někoho adrenalin, pro jiného pocit, jako by chodil po vodě. Za všech okolností působí podlahy ze skla nanejvýš luxusně.
Dalších 7 fotografií v galerii
V interiéru je skleněná podlaha známkou luxusu / Internet

Sklo se právem řadí mezi ty nejelegantnější materiály. Dokáže odlehčit interiér, stejně tak jej prosvětlit a dodat mu jakýsi punc výjimečnosti. Tím spíš, necháte-li si z něj udělat podlahu. Skleněná podlahová krytina už dávno není doménou pouze kancelářských budov nebo turistických atrakcí. Své místo si pomalu nachází také v moderních domácnostech.

Hodí se do hal i na podesty

Skleněnou podlahu volí majitelé domů nejčastěji do vstupních hal a ke schodištím, do obývacích pokojů, na podesty, stejně tak na terasy. Často je také kombinují v interiéru s dalšími prvky. Někdo dává přednost čirému sklu, zvolit lze však i neprůhledné mléčné nebo nejrůznější barevné kombinace. Krytiny ze skla vyniknou nejlépe s jednoduchým moderním vybavením. Inspiraci najdete v naší fotogalerii.

Nemusíte se bát, že se propadnete

Skleněné podlahy jsou navrženy tak, aby odolaly patřičné zátěži a byly bezpečné. Pokud po nich neplánujete jezdit buldozerem, běžný provoz domácnosti tak zcela jistě zvládnou. A kdyby se náhodou stalo, že se sklo v některé části rozbije, nemusíte se bát, že se propadnete z patra dolů. Kombinace různých skel a speciální fólie udrží podlahu pohromadě.

Uklouznutí zabrání speciální povrch

Máte obavy z toho, že když vám na skleněnou podlahu ukápne káva, sklouznete se a neštěstí je na světě? Ani v tomto případě nejsou na místě. Nejvyšší vrstvu totiž může tvořit sklo, které sníží klouzavost povrchu. Další speciální ochrana povrchu se pak postará o to, aby nebyla podlaha náročná na údržbu. Skleněná podlaha může být dokonce opatřena protipožární ochranou, která slouží jako bariéra proti kouři. Interiér oživí také skleněné vitríny, navíc vyřeší problém s prachem na dekoracích či knihách, dozvíte se zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

I takhle může vypadat dovolená. Zážitek, na který do konce života nezapomenete

I takhle může vypadat dovolená. Zážitek, na který do konce...

Pozor na změny platné od příštího týdne. Cestovatelům se...

Ohřejte se u moře. Tipy, kam vyrazit za teplem během...

Světový unikát, který vám vyrazí dech. Co všechno byste...

Změny, které by vám neměly ujít. Covidový semafor se opět...

Barevný podzim vybízí k cestování. Navštivte kouzelná...

Zavřít reklamu