I jednopokojový byt může vypadat stylově. Pomůže patro a neviditelné stěny

Interier 11. února 2020 | 11:16 — Marie Drahá
Pro všechny, kdo bydlí sami nebo v páru, může být malý jednopokojový byt laciným řešením. Ani tehdy, jste-li v něm nuceni vařit, odpočívat i spát, se v něm nemusíte cítit stísněně. Vhodné uspořádání a pár dobrých nápadů mu dodají prostor i styl.
Dalších 6 fotografií v galerii
Světlý nábytek na míru je sázkou na jistotu / Internet

Bydlení v garsonce zdaleka není jen doménou nemajetných studentů. Na několika metrech čtverečních často žijí kromě seniorů také singles či mladí manželé. Minibyt volí proto, že chtějí ušetřit za bydlení, vyhnout se hypotéce a investovat peníze například do cestování. Krom toho si pochvalují jeho další přednost: minimum věcí a tím pádem mnohem snazší život. Nemusí totiž řešit, který použít hrnec nebo stát půl hodiny před skříní. Svůj majetek totiž zúží skutečně na to, co potřebují.

Vsaďte na jednu světlou barvu

Při vybavování jednopokojového bytu je však třeba důkladně plánovat. Spíše než příčky mu sluší otevřený prostor, je proto třeba myslet na barevné sjednocení. Ideální je zvolit světlejší barvu nábytku, který se vyplatí nechat udělat na míru. V tomto případě se doporučuje upřednostnit kvalitu před kvantitou. Vydrží déle a obejdete se bez kompromisů.

Ukládejte věci do výšky

Mini prostor si rovněž žádá dokonalé uspořádání a využití místa skutečně až do stropu. Podél obvodových stěn si totiž můžete vytvořit praktický úložný prostor. Zajímavým řešením jsou podhledy s falešným stropem. Pokud pod stropem uskladníte pouze věci, které používáte jednou za čas, nemusí vás trápit ani fakt, že se k nim dostanete jenom po schodech.

Na patře lze vařit i spát

Věci však můžete uschovat i při zemi, a to tehdy, když si v místnosti dopřejete vyvýšené patro. Praktický stupínek je zajímavým zpestřením prostoru a slouží zároveň k rozdělení jednotlivých zón. Můžete si na něm zařídit jídelní kout, lůžko nebo na něm vařit – samozřejmě tehdy, pokud vám to prostory dovolí. Dále čtěte: Z rozkládací pohovky nemusí bolet záda. Víme, na co si dát pozor při jejím výběru.

Zóny oddělí paraván i koberec

Varné centrum, lůžko a odpočinkovou pohovku však od sebe můžete vizuálně oddělit i jiným způsobem. Praktické jsou mobilní paravány, které se dají snadno přestavět. Trendy jsou lehké průhledné závěsy i stěny ze skla, případně policové systémy a horizontální zahrady. Svůj účel ale může splnit i kusový koberec v určité části místnosti.

Oceníte tiché spotřebiče

V jednopokojovém bytě více než kde jinde oceníte nejtišší spotřebiče. Jestli máte jen několik kousků oblečení, vyplatí se vlastnit sušičku, díky níž budete mít špinavé věci znovu brzy k dispozici. Mezi další vychytávky patří stahovací rolety či výklopná televize, kterou lze naklonit na různá místa v bytě. Bydlení na několika metrech čtverečních zkrátka dávno není třeba vnímat jako nutné zlo. Zkuste si z něj udělat přednost.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Zavřít reklamu