Co by nemělo chybět v šatní skříni pro muže, ženy nebo děti

Interier 30. března 2020 | 17:59 — Marie Drahá
Možná si říkáte, že na výběru šatní skříně není nic těžkého. Aby vám opravdu dobře sloužila, nesoustřeďte se při jejím výběru pouze na prostor či design, ale především na to, pro koho je určena. Víte, co by nemělo chybět v šatní skříni pro muže, ženy nebo děti?
Dalších 5 fotografií v galerii
Kombinovaná šatní skříň bývá v domácnostech nejčastějším řešením / Internet

Šatní skříň obvykle pořizujeme na celou řadu let. Kromě zásadních parametrů, jakými jsou rozměry skříně, její výška, kvalita materiálu či otevírání, je nutné zvolit vhodné vnitřní uspořádání. Myslete na to, že každé pohlaví má jiné priority. Speciální kapitolou jsou pak děti.

Šatník pro ženu

Dámy ocení v šatníku několik menších zásuvek na doplňky, jako jsou šátky, pásky nebo korále. Pořídit lze na vnitřní stěnu skříně také speciální věšák na šátky. Pokud nemáte v předsíni velký botník, pak je vhodné počítat v šatníku i s výsuvnými drátěnými koši, kam ženy uskladní spoustu párů obuvi. Některým se bude možná hodit i praktická vychytávka, jako je stojan na žehličku. Všem bez rozdílu by pak nemělo chybět ve skříni velké zrcadlo. Umístit jej lze na vnější dveře, ale stejně tak na vnitřní stranu dveří nebo využít speciální vnitřní výklopný mechanismus, díky němuž vytáhne žena zrcadlo jen tehdy, kdy jej opravdu potřebuje.

Šatník pro muže

Pánové uvítají ve skříni hlavně praktické doplňky, mezi které patří kalhotovník, kravatovník a držák na pásky. Kravaty mohou muži věšet na stojan, otočné rameno zavěšené na šatní tyči nebo je přichytit na bok skříně – díky tomu nebudou nikdy zmačkané. Manipulaci s kalhotami jim usnadní výsuvný, sklopný či šikmo výsuvný držák. Vybírat lze přitom z různých materiálů. Další výbavou skříně může být výsuvný držák na boty, případně stojan na žehličku či vysavač, který je možné připevnit na dveře nebo z boku skříně. Netradiční vychytávkou bývají často designové polepy.

Šatník pro dítě

V dětské skříni by nemělo chybět hodně polic a košů, zásuvky by měly jít snadno vytahovat a zasunovat. Ideální je, pokud na většinu oblečení dítě dosáhne a může si tak postupně samo připravit garderobu. Dětské šatníky bývají menší než klasické skříně a vaši nejmenší je uvítají v pestrých barvách. Měly by být ale především stabilní, materiálově odolné a nanejvýš bezpečné. Do dětské skříně v žádném případě nepatří zrcadlo, které by se mohlo rozbít a způsobit úraz. Dále čtěte: Spaní jen na matraci nebo police ve výšce očí. Takové jsou zásady pro dětský pokoj podle Montessori.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Astronomové pátrají po zvláštní hvězdě. Náhle se objevila a po čase zmizela beze stopy z noční oblohy

Jak lze efektivně kompostovat shnilé nebo chorobami napadané...

Sušení prádla v interiéru může i ohrozit zdraví....

Pokud chcete mít na jaře zahradu plnou okrasných cibulovin,...

Příprava zahrady na zimu aneb Co vše stihnout do prvních...

Nevyhazujte skořápky od ořechů do koše. Připravte z nich...

Tipy, jak uchovat natrhané bylinky ze zahrady čerstvé až do...

Zavřít reklamu