Oživte svůj domov. Zkuste si vystavit obrázky nebo rodinné fotografie s nápadem

Interier 18. dubna 2020 | 10:35 — Marie Drahá
Volné stěny v bytě chtějí oživit. Máte doma spoustu obrázků a rodinných fotek a přemýšlíte, jak je vystavit? Nemusíte nutně kupovat desítky rámečků a hmoždinek. Zavěsit je totiž můžete na tisíc různých způsobů.
Dalších 14 fotografií v galerii
Originální kompozici v interiéru jen tak nepřehlédnete / Internet

Jestli jste při jarním úklidu doma objevili několik nevyužitých rámečků, určitě se jich nezbavujte. Stejně tak nevyhazujte ani rám od staršího obrazu, který můžete při tvorbě kompozic v domě využít. Hodit se budou i starší dřevěné fošny nebo několik věšáků, které najdete ve skříni. Možností, jak si originálně ozdobit stěny, je totiž celá řada. Stačí zapojit fantazii nebo se inspirovat v naší fotogalerii.

Pokud na rámečcích trváte, ale současně dáváte přednost netradiční výzdobě, zkuste obrázky víc „přiznat“ a zviditelnit. O zajímavý efekt se postarají rámy zavěšené pomocí provázku na starobylých nebo naopak barevných moderních háčcích. Jestli toužíte po jednotném stylu, pomozte si dřevěnými fošnami, na které háčky připevníte. Stejně dobře budou vypadat na barevném vystouplém podkladu.

Starý rám na rodinné fotky

V kombinaci se staršími rodinnými fotografiemi vypadá velmi originálně starý pozlacený rám. Orámované snímky na stěně jím buď ještě jednou orámujte, nebo využijte libovolný podklad, na který obrázky nalepíte a společně pověsíte na zeď. Fotkám z dovolené bude slušet světle modrý rám symbolizující barvu moře a letní oblohy.

Motouz a dřevěné kolíčky

Obrázky v rámu i mimo něj lze pověsit také pomocí kusu motouzu a dřevěných kolíčků. Jedná se vůbec o nejjednodušší způsob, jak ozdobit volnou stěnu rychle a za pár korun. Využít můžete i světelný LED řetěz, který uvítají v pokoji zejména děti. Jestli chcete zabránit tomu, aby se fotografie ohýbaly, nechte si je předem paspartovat.

Oboustranná páska a washi pásky

Bez rámů se obejdete i tehdy, pokud použijete na obrázky oboustrannou lepicí pásku nebo washi pásky. K dostání jsou v různých šířkách i s různými motivy a drží téměř na každém povrchu. Snímky či výtvory dětí si můžete nalepit do tvaru srdíčka, vytvořit z nich symetrickou koláž nebo je zkombinovat s dalším objektem na stěně – ať už to jsou staré hodiny nebo skříňka na věšení klíčů.

Atmosféra za pár korun

Volba, jak rozvěsíte obrázky v interiéru, je jenom na vás. Řiďte se vždy osobním vkusem a stylem, jakým je zařízený váš byt. Nápadité obrázky jej podtrhnou a dodají mu tu správnou atmosféru. Dále čtěte: Bílé dveře se hodí do každého interiéru. A umí být i neviditelné.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Skupina potápěčů objevila hluboko pod hladinou u pobřeží Tahiti vzácný ekosystém

Recept na dýňovou polévku s pórkem a pomerančovou šťávou...

Vyrobte si vlastní nemrznoucí směs do ostřikovačů....

Švédský sypaný tvarohový koláč. Tento dokonale vláčný...

Skvělý trik Zdeňka Pohlreicha, jak udělat palačinky...

Recept na krupicovou kaši podle Přemka Forejta, po které se...

Neodkládejte přípravu vaší zahrady na jaro. Správná...

Zavřít reklamu