Utajená pracovna. Hodí se pro ty, kteří ji využijí jen občas nebo doma bojují s místem

Interier 02. července 2020 | 10:28 — Marie Drahá
Mít doma vlastní pracovnu dávno nepatří mezi nedosažitelný luxus. Pracovní koutek s laptopem a několika složkami lze totiž vytvořit i na docela malém prostoru. Může být součástí obývacího pokoje nebo zůstat zašitý pod schody. Jenže co když je potřeba pracovnu dobře utajit?
Další 3 fotografie v galerii
Nemusíte všem přiznavát, že si doma občas sednete k počítači / Pexels

Obětovat celý pokoj pro samostatnou pracovnu si nemůže dovolit každý. Elegantním řešením je zřízení minikoutku v některé z místností. Tu je třeba šikovně rozdělit do několika různých zón a pracovní zázemí v ní přiznat. Pokud vám však takové řešení nevyhovuje, zkuste vsadit na některou z následujících možností.

Komoda a pracovní stůl v jednom

Na první pohled bude zdobit váš obývací pokoj moderní knihovna. Stačí však jedno zatažení a rázem se z komody stává plnohodnotný pracovní stůl. Začlenění desky mezi police knihovny představuje důmyslné řešení v okamžiku, kdy se nemůžete rozhodnout, které variantě dát přednost.

Variabilní odkládací stolek

Libovolná komoda nebo odkládací stolek se může rázem proměnit v pracovní plochu, pokud bude splňovat nároky na výšku pracovního stolu. Stanovená norma 720 mm počítá s 15 mm odchylkou, podstatná je ale výška osoby, která plánuje plochu využívat. Když ji ozdobíte jednoduchou dekorací, nebude vám při občasném home office nijak překážet.

Nástěnný či výklopný stůl

Volný prostor na stěně lze využít k instalaci výklopné desky či stolu. Hodí se do interiérů, kde je třeba ušetřit každý centimetr. Ať už jde o jídelní stůl pro dva nebo pracovní plochu, dá se umístit do jakékoliv požadované výšky a v případě potřeby k němu přistavit židli. Zabere minimum místa. Nástěnné stoly jdou sklopit úplně nebo částečně, kdy část zůstává přiznaná coby úzká polička.

Zázemí, kde byste jej nečekali

Pracovní plochu lze utajit i tehdy, pokud ji umístíte tam, kde by s ní nikdo nepočítal. Příkladem může být samostatně stojící výklopný stolík v obývacím pokoji za sedačkou nebo v ložnici u manželské postele. Dále čtěte: Doplňky a dekorace dělají domov domovem. Deset pravidel, na která se při výberu vyplatí myslet.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...

Agresivní ovoce, víno i jiná špína. Mnohé skvrny na...

Volba psa napoví mnohé o vaší povaze. Jorkšíra si...

Jak vybrat nádobí podle materiálu aneb není hrnec jako hrnec

Zavřít reklamu