Důležité rady, pokud se chystáte položit do koupelny dlažbu

Koupelna 14. listopadu 2018 | 10:50 — Marie Drahá
Koupelna představuje nemalou investici. Už jenom dlažba, která se stále řadí k nejpreferovanějším typům podlah, vyjde na pěknou sumu peněz. Byla by škoda šlápnout vedle, v tomto případě doslova. Poradíme vám, jak si při výběru dlažby do koupelny ušetřit v budoucnu peníze i starosti.
Další 4 fotografie v galerii
Renovace koupelny je nákladnou investicí, je třeba si ji pohlídat / Shutterstock

Dlažba si nejlépe rozumí s vodou, právě proto ji volí majitelé obydlí do svých koupelen nejčastěji. Podlahu lze po koupání snadno setřít, aniž by na ní zůstaly dlouhá léta jakékoliv stopy. Je prakticky bezúdržbová. Samozřejmostí by však měla být v koupelně protiskluzová úprava. Právě tato ochrana garantuje, že si při prvním vylézání z vany nezlomíme nohu.

Bez ochranné vrstvy ani ránu

Ať už preferujete lesk nebo mat, zaměřte se na prosmyk na bosou nohu, který je rozdělen do několika tříd – A, B, C. Čím vyšší třída, tím drsnější povrch dlažby a nižší riziko, že si na ní bez obuvi způsobíte úraz. Zatímco k bazénům je lepší investovat do nejvyšší kvality, v případě koupelny si vystačíte s třídou B. Na první pohled nebo dotyk rozdíl oproti klasice poznat nemusíte.

Kalibrace usnadní úklid

Pokud si chcete ušetřit spoustu času s čištěním podlahy, ptejte se po dlažbě kalibrované. Tím, že má oříznuté boční hrany v pravém úhlu, vznikají při její pokládce minimální spáry – dokonce milimetrové. Takovou dlažbu oceníte zejména v případě, že vás užívá koupelnu víc, případně do ní pouštíte domácí mazlíčky.

Neutrální znamená nadčasové

V tom případě nelze než doporučit dekor se strukturou nebo vzory, na které snadno zaniknou kapky vody, drobné nečistoty a šmouhy. Stále však mějte na paměti, že neutrální barvy a zemité odstíny jsou nadčasové a při jejich výběru není tak vysoká šance, že se vám za několik let okoukají. Bílou, béžovou či šedou zkombinujete s doplňky jakékoliv barvy a koupelna tak může být pokaždé jiná – doslova za pár korun. Vedle nešlápnete ani s odstíny či dekora dřeva.

Pohlídejte si pokládku dlažby

Dbejte také na to, aby vám dlažbu v koupelně položil šikovný řemeslník. Není nic horšího, než křivý povrch, na němž se vinou špatné pokládky drží v prohlubních voda. Spáry by měly licovat, být bez bublinek a prasklin. Dlažbu je možné položit rovnoběžně, nebo také na koso. Vybíráte dveře do koupelny? Víme, jaký materiál je nejvhodnější a na co při výběru hledět.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Zavřít reklamu