Moderní pečicí vychytávky, které vám v kuchyni výrazně usnadní práci i spoustu času

Kuchyně 12. října 2018 | 10:30 — Marie Drahá
Moučník na stole je nepsaným symbolem rodinné pohody. Řada domácností si bez něj stále nedokáže představit nedělní oběd. Každá příprava ale znamená práci a čas navíc. Proč si ji neusnadnit? Na trhu je dnes spousta vychytávek, se kterými bude pro vás pečení daleko snadnější.
Dalších 6 fotografií v galerii
I příprava kynutého těsta může být jednodušší a rychlejší / / Shutterstock

Nádherně provoněná kuchyň a nadšené tváře nejbližších. I to bývají hlavní důvody, proč si dáme tu práci a rádi překvapíme rodinu oblíbeným pamlskem nebo novým receptem. Strávit u linky celé hodiny však nebaví každého. Představíme vám několik pomocníků, které nabízejí výrobci kuchyňských potřeb, jež byste mohli při přípravě sladkých jídel ocenit.

Mísa s ohřívačem

Kynuté těsto je stále pro řadu kuchařek velkým strašákem. Když se podaří kvásek, mají obavu, aby těsto pořádně vykynulo, když vykyne, přejí si, aby bylo po upečení krásně kypré a vláčné. Příprava je zkrátka zdlouhavá a výsledek nejistý. Ale víte, že jde připravit kynuté těsto i bez složitého hnětení a nekonečného čekání? Nepotřebujete drahého robota, stačí si pořídit mísu s ohřívačem.

Má vzduchotěsné víko a proces kynutí dokáže zkrátit až o dvojnásobek času. Stačí, když do mísy vložíte ingredience, promícháte je vařečkou, nasadíte víko a minutu třesete. Pak ji položíte na linku a počkáte, až se víko vypoulí. Tím vám dá znamení, že je vykynuté – bez toho, aniž byste museli délku kynutí hlídat. Proces urychlíte, pokud na dno mísy pod těsto vložíte gelový ohřívač, který krátce předtím nahřejete v teplé vodě nebo mikrovlnné troubě.

Dávkovač na těsto

Rychlejší na přípravu jsou třená těsta. Pokud připravujete moučník na plech, vystačíte si s obyčejnou mísou a dobrou stěrkou. Problém může nastat, když rozléváte lité těsto do formiček nebo na plech s vykrajovátky. Musíte postupovat velice opatrně, abyste zbytečně nekápli vedle. Přitom je na trhu skvělý pomocník – dávkovač na lité těsto.

Jeho součástí je odměrka pro přesné dávkování jednotlivých porcí a silikonové těsnění, jenž brání vytékání těsta při uzavření dávkovače. Obsluhuje se jednou rukou a nehrozí, že byste po jeho použití měli v kuchyni spoušť. Hodí se na muffiny, ale i vafle, lívance nebo palačinky, které budou díky dávkovači stejně velké. Znáte tři pomocníky, kteří v kuchyni usnadní práci (nejen) milovníkům sladkých snídaní?

Zdobící tužka

Muffiny, dortíky, moučníky i perníčky. To vše si žádá hezky ozdobit. Někdy nám však právě tato činnost zkazí radost z veškeré odvedené práce. Ne každý má šikovné ruce, aby z krému, šlehačky nebo polevy vykouzlil povedenou dekoraci. O manipulaci se zdobicím sáčkem nemluvě. Naštěstí existuje zdobící tužka, s níž zvládnou ozdobit sladkosti i úplní neumětelové.

Se zdobící tužkou se manipuluje stejně jako s obyčejnou psací tužkou. Nasadíte na ni jednu z různě širokých trysek a díky ní vytvoříte na pečivu jemnou linku nebo ozdobné lemování. Zdobení s tužkou je skutečně velmi snadné. Vaše ruce zůstanou navíc stále čisté. Hlavně zdobení vánočních perníčků pro vás už nebude děsivou noční můrou.

Náš tip:

Rodinu ohromíte, pokud si pořídíte silikonové formy s malými vykrajovátky různých tvarů. Stačí je naplnit marcipánem nebo jinou cukrářskou hmotou, vložit na deset minut do mrazáku, poté vytlačit a dekorovat. Před Vánocemi jsou dobrým tipem také soupravy vykrajovátek na betlém. Co si letos zkusit upéct svůj vlastní?

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Golfský proud výrazně zpomalil. Pro Evropu to může mít katastrofální následky

Pravidelné vytírání podlah dá pořádně zabrat. Pořiďte...

Vytáhněte zazimované muškáty. I zažloutlé a neduživé...

Staré džíny je škoda jen tak vyhodit. Jednoduše je...

Spaní na zemi na matraci má své příznivce i odpůrce. Víme,...

Blíží se čas pro jarní výsadbu česneku. Nemůžete sice...

Pořiďte dětem originální zvířátko. Péče o potemníka je...

Zavřít reklamu