Několik dobrých důvodů, proč si dopřát koberec do kuchyně. Už se ho nevzdáte

Kuchyně 15. dubna 2020 | 09:41 — Marie Drahá
Dodnes se můžete setkat s mýtem, že koberec do kuchyně jednoduše nepatří. Důvodem je spousta drobků, občasné nehody při vaření i náročná údržba. S tím vším ale moderní běhouny počítají. Bát se nemusíte ani zbytečných pachů.
Dalších 10 fotografií v galerii
Vhodně zvolený koberec barevně doplní kuchyňský prostor / Internet

Koberce přímo určené do kuchyně označují někdy výrobci jako nezničitelné. Jsou protiskluzové a navíc omyvatelné, takže se snadno čistí. Navíc zahřejí prokřehlé nohy a díky pestrým vzorům kuchyň hezky rozsvítí. Důvodů, proč si dopřát do kuchyně koberec, je však mnohem víc.

1. Jednotný prostor

Už léta převládají tendence neoddělovat od sebe varnou, jídelní a odpočinkou část. Prostor by měl být pokud možno jednolitý - zařízený ve stejném duchu a vizuelně splývat. Docílit toho můžete i pomocí kusových koberečků. Jen pozor na materiály. Zatímco v obývací části uvítáte vysoký chlup a hřejivou vlnu, do kuchyně volte umělé vlákno a nízký chlup.

2. Útulný dojem

Pokud potřebujete svou kuchyň zútulnit, s koupí koberce neváhejte. K dostání jsou varianty s motivy ovoce, cukrářských výrobků, kávy, koření a dalšími motivy z kuchyňského prostředí. Jestli máte domov zařízený ve stylu Provence, sáhnete možná po rozkvetlých levandulích nebo jiných florárních motivech. Koberec je v každém případě dobrým způsobem, jak kuchyňský kout oživit.

3. Teplo pod nohama

Chodíte často na boso nebo v ponožkách a táhne vám během vaření na nohy? Ne každý si může dopřát v bytě podlahové vytápění. Menší kobereček je pak ideálním řešením. Oceníte jej zejména tehdy, pokud máte malé děti, které chtějí trávit většinu času s vámi u linky. Když povolíte a sáhnete po vzoru s dětskou tematikou, už je z kuchyně jen tak nedostanete.

4. Funkce rohožky

Jestli přecházíte z kuchyně rovnou na terasu, může kusový koberec suplovat rohožku. Hodí se také v případě, že máte nějaké domácí mazlíčky. Pohltí hrubé nečistoty, které jednoduše vytřepete na zahradě nebo jej spláchnete hadicí a necháte viset na šňůře. Nehledě na to, že koberec vypadá v kuchyni mnohem estetičtěji.

5. Opticky zvětší prostor

Barvy dokážou v interiéru zázraky a finty se světlými odstíny zná každý. Jestli potřebujete malou kuchyň opticky zvětšit, sáhněte rovnou po nich. Bojíte se častých fleků a náročné údržby? Zkuste vybrat koberec se vzorem, kde nepůjdou skvrny tolik vidět. Kromě vysavače jej občas vyčistíte na mokro a bude znovu jako nový. Dále čtěte: Vyžeňte z kuchyně nudu. Vtipné vychytávky vám zpestří pobyt u stolu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Místa v Česku, která vás pohladí po duši a vyčarují úsměv na tváři

Místa v Česku, která vás pohladí po duši a vyčarují...

Dokonalá pastva pro oči. Poznejte výjimečná místa v...

Hoďte starosti za hlavu. Čarokrásná místa, kam můžete...

Nejkrásnější střediska Itálie otevírají a slibují...

Připravte se na léto. Úžasné ostrovy ve Středozemí, o...

Krásná, ale opomíjená města Česka. Kam se vyplatí vyrazit...

Zavřít reklamu