Několik dobrých důvodů, proč si dopřát koberec do kuchyně. Už se ho nevzdáte

Kuchyně 15. dubna 2020 | 09:41 — Marie Drahá
Dodnes se můžete setkat s mýtem, že koberec do kuchyně jednoduše nepatří. Důvodem je spousta drobků, občasné nehody při vaření i náročná údržba. S tím vším ale moderní běhouny počítají. Bát se nemusíte ani zbytečných pachů.
Dalších 10 fotografií v galerii
Vhodně zvolený koberec barevně doplní kuchyňský prostor / Internet

Koberce přímo určené do kuchyně označují někdy výrobci jako nezničitelné. Jsou protiskluzové a navíc omyvatelné, takže se snadno čistí. Navíc zahřejí prokřehlé nohy a díky pestrým vzorům kuchyň hezky rozsvítí. Důvodů, proč si dopřát do kuchyně koberec, je však mnohem víc.

1. Jednotný prostor

Už léta převládají tendence neoddělovat od sebe varnou, jídelní a odpočinkou část. Prostor by měl být pokud možno jednolitý - zařízený ve stejném duchu a vizuelně splývat. Docílit toho můžete i pomocí kusových koberečků. Jen pozor na materiály. Zatímco v obývací části uvítáte vysoký chlup a hřejivou vlnu, do kuchyně volte umělé vlákno a nízký chlup.

2. Útulný dojem

Pokud potřebujete svou kuchyň zútulnit, s koupí koberce neváhejte. K dostání jsou varianty s motivy ovoce, cukrářských výrobků, kávy, koření a dalšími motivy z kuchyňského prostředí. Jestli máte domov zařízený ve stylu Provence, sáhnete možná po rozkvetlých levandulích nebo jiných florárních motivech. Koberec je v každém případě dobrým způsobem, jak kuchyňský kout oživit.

3. Teplo pod nohama

Chodíte často na boso nebo v ponožkách a táhne vám během vaření na nohy? Ne každý si může dopřát v bytě podlahové vytápění. Menší kobereček je pak ideálním řešením. Oceníte jej zejména tehdy, pokud máte malé děti, které chtějí trávit většinu času s vámi u linky. Když povolíte a sáhnete po vzoru s dětskou tematikou, už je z kuchyně jen tak nedostanete.

4. Funkce rohožky

Jestli přecházíte z kuchyně rovnou na terasu, může kusový koberec suplovat rohožku. Hodí se také v případě, že máte nějaké domácí mazlíčky. Pohltí hrubé nečistoty, které jednoduše vytřepete na zahradě nebo jej spláchnete hadicí a necháte viset na šňůře. Nehledě na to, že koberec vypadá v kuchyni mnohem estetičtěji.

5. Opticky zvětší prostor

Barvy dokážou v interiéru zázraky a finty se světlými odstíny zná každý. Jestli potřebujete malou kuchyň opticky zvětšit, sáhněte rovnou po nich. Bojíte se častých fleků a náročné údržby? Zkuste vybrat koberec se vzorem, kde nepůjdou skvrny tolik vidět. Kromě vysavače jej občas vyčistíte na mokro a bude znovu jako nový. Dále čtěte: Vyžeňte z kuchyně nudu. Vtipné vychytávky vám zpestří pobyt u stolu.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit...

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Buďte v obraze. Další změna podmínek cestování platná od...

Zavřít reklamu