Domácí pekárna připraví nejen křupavý chléb. Upečete v ní prakticky všechno a obsluha je velmi snadná

Spotřebiče 12. listopadu 2021 | 12:20 — Mirka Malá
Domácí pekárny jsou tu už řadu let, ale zdaleka ne každý ji má doma. Ten kousek chleba si přeci snadno koupíte v supermarketu. Jenomže domácí pekárny nepečou jen chleba. Upečou prakticky všechno, a to je důvod, proč jsou platným pomocníkem v kuchyni.
Domácí pekárny dokáží upéct nejen chleba, ale i sladkosti a kynuté pečivo / Shutterstock

Je libo domácí chleba, housky, rohlíky, bezlepkové pečivo nebo dokonce těsto na pizzu, koláčky, kynuté knedlíky a další dobroty? To všechno za vás prakticky udělá domácí pekárna.

Jak se peče v pekárně

Peče se v ní snadno. Pokud se nechcete zdržovat například u pečení chleba a dalšího pečiva shromažďováním jednotlivých ingrediencí, snadno koupíte už hotové směsi na všechny možné druhy pečiva, které zkrátka jen podle návodu dáte do pekárny a ta už dál peče sama.

Pokud si chcete svoje domácí pečivo opravdu udělat podle svého, pak jen podle návodu dáte do pekárny jednotlivé ingredience od mouky až po různá semínka a bylinky. Některé domácí pekárny jsou navíc vybaveny automatickým dávkovačem ingrediencí, kam vložíte semínka, oříšky a další vámi preferované přísady a pekárna si je sama přidá do těsta v ten správný čas.

Ale to není zdaleka všechno. V domácí pekárně toho upečete o hodně víc. Třeba vánočku, koláčky z kynutého těsta, koblihy a další sladké dobroty. V pekárně zvládnete i celou řadu dalších věcí, například domácí jogurty.

Jakou domácí pekárnu vybrat

O velikosti vašeho domácího chleba rozhoduje rozměr formy v pekárně. Na trhu jsou domácí pekárny, které upečou chleba o hmotnosti od 500 g do 1 800 g. Program na pečení housek, rohlíků či baget ale nemají všechny pekárny, takže pokud si chcete péct i tyto druhy pečiva, musíte vybrat správný model.

Rozhoduje také nabídka programů, která je u různých pekáren různá. Počet programů pak určuje, na co vše domácí pekárnu můžete použít. Jedná se například o programy na bezlepkový chléb, kynuté těsto, kaše, džem, bagety a žemle, některé domácí pekárny mají dokonce program na výrobu mléčných výrobků nebo speciální program na dorty.

A v neposlední řadě se zajímejte o to, jak vám vyhovuje ovládání pekárny, jaký má příkon a jaké další přidané funkce, zejména ty bezpečnostní, má. Protože jedině tak vám pekárna bude skvělým domácím pomocníkem. Dále čtěte: Jak vyčistit a vložit uhlíkový filtr do digestoře. I ona totiž potřebuje pravidelnou údržbu, aby sloužila co nejdéle.

Zdroj: Smart Bread Maker.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít dopad na celý svět, obávají se experti

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít...

Zimní turistika - co si vzít s sebou na zasněženou stezku?

Vydejte se za krásami Třeboňska a ochutnejte místní kuchyni

Luxusní vánoční dárek cestovatelům. Zájem o něj je...

Začíná poslední adventní víkend a Češi berou Polsko...

Lyžování od úsvitu po soumrak

Zavřít reklamu