Originálně a levně vybavený byt. Poslouží vám k tomu dřevěné bedýnky

Tipy a inspirace 29. prosince 2020 | 18:19 — Klára Sanders
Obyčejné dřevěné bedny můžete snadno přetvořit v originální nábytek. Použijte jednu nebo jich spojte více k sobě, nápaditosti se meze nekladou.
Další 2 fotografie v galerii
Bedny můžete ponechat v původní podobě, ale pokud toužíte po veselejším nábytku, klidně je přetřete / Depositphotos

Dřevo je materiál, který nestárne a navíc v interiéru vypadá skvěle. Pokud nemáte dostatek financí, mohou se dřevěné bedny stát základním stavebním kamenem prakticky celého interiéru - od chodby přes koupelnu či kuchyň až po obývací nebo studentský pokoj.

Na velikosti nezáleží 

Dřevné bedýnky mohou mít různou velikost i hloubku, využít lze prakticky jakýkoliv dřevěný box. A i když se rozhodnete využít bedýnky jen sporadicky, získáte neotřelý kousek nábytku.

Bedny můžete ponechat v původní podobě, ale pokud toužíte po veselejším nábytku, klidně je přetřete třeba do některé z pastelových barev, které pak váš interiér spolehlivě prozáří. Záleží to jen na vás.

Snadno a levně

Výroba bedýnkového nábytku je velmi snadná. Jednotlivé kusy k sobě pospojujte šroubky a pak umístěte podle potřeby. Pokud se pustíte do policového systému, pověste svůj výtvor na zeď pomocí hmoždinek. Z bezpečnostních důvodů je vhodnější přišroubovat ke zdi i větší bedýnkovou stěnu, která stojí na zemi. Pokud přimontujete na spodní bednu kolečka, získáte mobilní nábytek, který snadno přemístíte podle potřeby z místa na místo.

Police, stolek nebo botník

V chodbě si lze postavit třeba botník. Stačí pospojovat pár bedýnek (počet závisí na množství vašich bot) a pevně přikotvit ke zdi. Pokud máte k dispozici opravdu velké bedny, lze do nich ještě namontovat desku, která box rozdělí na dvě samostatné police.

V obýváku si zase můžete vyrobit parádní konferenční stolek. Na jeho výrobu vám postačí čtyři bedny, které poskládáte vedle sebe podle vaší představy. Oceníte i úložný prostor, který můžete kvůli lepší přehlednosti vyplnit třeba koši.

V koupelně oceníte pár bedýnek nad sebou, nejlépe na kolečkách. Do vzniklých polic můžete naskládat ručníky, prací prášek, kosmetiku či jiné hygienické potřeby.

Zajímavě vypadají bedýnky i v kuchyni, kde mohou nahradit horní sestavu kuchyňských skříněk. Ušetříte peníze a ještě bude vaše kuchyň vypadat hezky a nevšedně.

Jako stavebnice

Uplatnění najdou dřevěné bedny i ve studentském pokoji. Ze dvou beden nad sebou vytvoříte nohy pracovního stolu, na který položíte rovnou dřevěnou desku nebo fošnu. V "nohách" stolu získáte úložný prostor. Pokud ho budete potřebovat více, stačí pak ještě pár bedýnek položit na stůl a hned budete mít kam všechny věci uschovat.

Stále větší oblibě se těší také výroba vlastního nábytku z transportních palet. Pokud jste se i vy rozhodli, že se pustíte do díla, tak si dejte pozor při výběru palet. Psali jsme také: Vyrobte si na svátky vlastní vůni podle chuti. Výroba aroma svíčky není nic složitého

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu