Zasklete si balkon a můžete na něm relaxovat i za chladného počasí

Tipy a inspirace 04. února 2021 | 10:32 — Klára Sanders
Rádi trávíte čas na balkoně s kávou nebo knihou, ale chladné počasí vás zahnalo dovnitř? Řešení je jednoduché. Díky zasklení vám bude tento prostor sloužit celoročně a nemusí to být pouze odkladiště méně potřebných věcí.
Další 3 fotografie v galerii
Zasklený balkon je možností, jak si v bytě vytvořit místnost navíc / Depositphotos

Zasklený balkon je možností, jak si v bytě vytvořit místnost navíc. Zasklení navíc poskytuje ochranu před sněhem, větrem, prachem a ptactvem, ale přitom neomezuje světlo. Bezpečnost je zajištěna díky možnosti uzamknout balkon. 

Výhody zaskleného balkonu

Výhodou zaskleného balkonu je tepelná úspora. Můžete počítat s tím, že se výrazně sníží tepelné ztráty z pokoje vedoucího na balkon. Nepocítí to však jen nejbližší pokoj, v dalších místnostech se teplota zvedne až o 3 °C. Teplo na balkoně může zajistit elektrické sálavé topení, které je velmi úsporné. Jeho účinek pocítíte už několik minut po zapnutí. A nedostatek místa na balkoně? Žádný problém, topidlo pověsíte na stěnu. 

Zasklením dojde navíc i k poklesu nákladů na údržbu. Především podlahy u nezasklených lodžií trpí vnějšími vlivy, které je mohou narušit a vést až k zatékání do panelů. Zasklení chrání nejen podlahy, ale i stěny před vlivy zvenčí.

Zasklení s rámem i bez rámu

Můžete si vybrat zasklení balkonu s rámem, nebo bez rámu. Rámový zasklívací systém bývá většinou o něco dražší než bezrámový. Rámy jsou totiž tvořeny hliníkovou konstrukcí a mají jednu nebo více posuvných částí, které jsou zasazeny v horní i spodní kolejnici. U bezrámových systémů, které jsou levnější, se používá především sklo, které je vsazeno do plastových profilů, které umožňují jednotlivá křídla otevírat a posouvat. Psali jsme také: O venkovní dlažbu se vyplatí dobře pečovat. Vydrží vám výrazně déle

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Na jarní cyklistickou sezónu se připravte již nyní

Na jarní cyklistickou sezónu se připravte již nyní

Skutečná krása nezná hranic. Místa, která v České...

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více....

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se...

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Zavřít reklamu