Zasklete si balkon a můžete na něm relaxovat i za chladného počasí

Tipy a inspirace 04. února 2021 | 10:32 — Klára Sanders
Rádi trávíte čas na balkoně s kávou nebo knihou, ale chladné počasí vás zahnalo dovnitř? Řešení je jednoduché. Díky zasklení vám bude tento prostor sloužit celoročně a nemusí to být pouze odkladiště méně potřebných věcí.
Další 3 fotografie v galerii
Zasklený balkon je možností, jak si v bytě vytvořit místnost navíc / Depositphotos

Zasklený balkon je možností, jak si v bytě vytvořit místnost navíc. Zasklení navíc poskytuje ochranu před sněhem, větrem, prachem a ptactvem, ale přitom neomezuje světlo. Bezpečnost je zajištěna díky možnosti uzamknout balkon. 

Výhody zaskleného balkonu

Výhodou zaskleného balkonu je tepelná úspora. Můžete počítat s tím, že se výrazně sníží tepelné ztráty z pokoje vedoucího na balkon. Nepocítí to však jen nejbližší pokoj, v dalších místnostech se teplota zvedne až o 3 °C. Teplo na balkoně může zajistit elektrické sálavé topení, které je velmi úsporné. Jeho účinek pocítíte už několik minut po zapnutí. A nedostatek místa na balkoně? Žádný problém, topidlo pověsíte na stěnu. 

Zasklením dojde navíc i k poklesu nákladů na údržbu. Především podlahy u nezasklených lodžií trpí vnějšími vlivy, které je mohou narušit a vést až k zatékání do panelů. Zasklení chrání nejen podlahy, ale i stěny před vlivy zvenčí.

Zasklení s rámem i bez rámu

Můžete si vybrat zasklení balkonu s rámem, nebo bez rámu. Rámový zasklívací systém bývá většinou o něco dražší než bezrámový. Rámy jsou totiž tvořeny hliníkovou konstrukcí a mají jednu nebo více posuvných částí, které jsou zasazeny v horní i spodní kolejnici. U bezrámových systémů, které jsou levnější, se používá především sklo, které je vsazeno do plastových profilů, které umožňují jednotlivá křídla otevírat a posouvat. Psali jsme také: O venkovní dlažbu se vyplatí dobře pečovat. Vydrží vám výrazně déle

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá místa je neuvěřitelný adrenalin

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá...

Místa v Česku, která vás pohladí po duši a vyčarují...

Dokonalá pastva pro oči. Poznejte výjimečná místa v...

Hoďte starosti za hlavu. Čarokrásná místa, kam můžete...

Nejkrásnější střediska Itálie otevírají a slibují...

Připravte se na léto. Úžasné ostrovy ve Středozemí, o...

Zavřít reklamu