Nejlepší trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Zbavit se jí vám pomůže obyčejný olej

Tipy a inspirace 03. listopadu 2021 | 09:59 — Anna Novotná
Mastnota, především ta zažraná, dokáže nejednu hospodyňku potrápit. Obyčejný nebo i speciální mycí prostředek s houbičkou často svou práci neodvede. Vrstva mastnoty se stane ještě lepivější a houbičku můžete hodit rovnou do koše. Existuje však zajímavé řešení, které dokáže i silnou vrstvu zaschlého oleje poměrně snadno odstranit.
Další 2 fotografie v galerii
ZKuste jednoduchý fígl, který vás zbaví mastnoty / Depositphotos

V tomto případě nezáleží, zda budete odstraňovat mastnotu z kachliček, sporáku, digestoře nebo trouby. Jakmile tento postup vyzkoušíte, příště nebudete mít potřebu experimentovat s jinými.

Mastnota za sporákem

O čistotu v kuchyni se můžete starat sebevíc, přesto se úporné mastnoty, nejčastěji na stěně za sporákem, asi nikdy dokonale nezbavíte. Když se na ni ještě nalepí prach, bývá problém ji odstranit. Totéž platí například také o digestoři, na kterou prská olej při smažení, nebo se na ní usazují mastnoty z výparů při vaření polévek. Této zašlé špíny se velmi špatně zbavuje, přesto existuje řešení.

Vytloukat klín klínem

Jistá americká odbornice na úklid popularizuje postup, který jde na čištění odolné mastnoty pomocí asi nejneočekávanějšího prostředku – oleje. Na svůj fígl používá minerální olej, vystačit byste si však měli i s běžným kuchyňským olejem. Čerstvý olej totiž působí na ten zaschlý jako rozpouštědlo. Na skvrny jej nanese papírovou utěrkou, nechá působit a setře čistou utěrkou. Místo poté odmastí a dočistí houbičkou namočenou v teplé vodě a s trochou mycího prostředku.

Osvědčené trio

Vyzkoušet můžete také klasickou čisticí trojkombinaci připravenou z teplé vody, jedlé sody a octa. Díky ní mastnota spolu s prachem mizí raz dva. Tento čistič můžete použít také na chromované či nerezové doplňky. Čtěte také: Nekalé praktiky obchodníků. Špatně nakalibrovaná váha není jediný způsob okrádaní, dejte si pozor i na další techniky.

Zdroj: Blue Spruce Maids.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Peugeot představil v Las Vegas šokující koncepční auto. Podívejte se, kam bude směřovat design sériových modelů

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...

Zavřít reklamu