Barvy letošních Vánoc jsou klasické a elegantní. IN je vše ručně dělané

Interier 18. listopadu 2020 | 09:33 — Marie Drahá
Letošní Vánoce se ponesou ve znamení tradic a nostalgie. Nebojte se oprášit velké skleněné koule po rodičích a dům vyzdobit čerstvě utrženými větvičkami chvojí. Interiéru totiž budou vévodit přírodní a rukodělné dekorace. Pokud chcete držet krok s trendy, rozhodně nezapomeňte na tmavě modrou.
Dalších 7 fotografií v galerii
Letošní Vánoce mají být pro řadu z nás neopakovatelné / Pixabay

Designéři každoročně vyhlášují barvu, která má být módním symbolem vánočních svátků. Letos vsadili na klasiku. Vedle tradičních odstínů, jakými jsou červená, zelená a zlatá, doporučují tmavý odstín modré. Má připomínat noční oblohu plnou hvězd a do našich domovů vnést trochu vánočního tajemna.

I saténová stuha dokáže zázraky

Tmavě modrou lze dobře kombinovat s nadčasovou stříbrnou, nebo ještě lépe s bílou symbolizující sníh. Elegantní a čistá výzdoba snad nikdy z módy nevyjde. Další možností je pak růžová, která je v kurzu hned v několika odstínech. Společně s modrou vytvoří něžnou a romantickou kombinaci. Že se vám nechce utrácet za nové ozdoby? Stačí najít v šuplíku obyčejné stuhy nebo kousky látek a trochu si s nimi pohrát.

Upečte si letos betlém z perníku

Rukodělné ozdoby a dekorace jsou in a domácímu tvoření přichází na chuť čím dál více lidí. Trendy je tedy vše, co je připravené vlastníma rukama a s láskou. Pustit se můžete do výroby ozdob, adventního věnce, světelných dekorací nebo vánočního cukroví. Takový betlém z perníku na štědrovečerním stole bude doslova k nakousnutí.

Oprašte dekorace, které leží na půdě

Nebojte se vytáhnout z půdy ani slaměné nebo dřevěné ozdoby. Hezky budou vypadat v kombinaci s pytlovinou, šiškami či režnými provázky. Interiéru dodají tradiční a útulný nádech, který letos oceníte více než kdy jindy. Na jeho výzdobě byste si proto měli nechat obzvlášť záležet. Dále čtěte: Jak zabránit v zimě rosení oken, tvorbě vlhkosti i plísní.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit...

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Buďte v obraze. Další změna podmínek cestování platná od...

Zavřít reklamu