Nechcete se o Vánocích moc naběhat? Pořiďte si praktického a skladného pomocníka

Kuchyně 15. prosince 2018 | 11:44 — Marie Drahá
Během vánočních svátků se to návštěvami jenom hemží. Přestože vidíme své blízké rádi, obsloužit větší počet lidí může být někdy docela fuška. A právě s tímto vám může pomoct servírovací stolek. Připravíte, naložíte a jedete. Chcete si usnadnit práci? Pak neváhejte.
Dalších 7 fotografií v galerii
Dopřejte si u vánoční tabule tochu klidu / Shutterstock

Myslíte si, že servírovací stolky se hodí jenom do restaurací? Opak je pravdou. Umí být velkými pomocníky i v klasické domácnosti. Postarají se totiž o to, jak dopravit pokrmy a nápoje přímo k hostům, aniž by se hostitel naběhal. Zároveň na ně naložíte špinavé nádobí, které se pak snažíte odnést všechno najednou a nezřídka se stane, že některý talířek přijde k újmě.

Nejlepší jsou mobilní stolky

Z toho vyplývá, že nejpraktičtější stolky jsou opatřeny kolečky. Některé disponují čtyřmi, jiné mají pouze dvě kolečka a zarážku, pochopitelně také brzdu. V závislosti na velikosti se skládají z několika pater, disponují šuplíky na příbory, držákem na láhve, součástí některých je také servírovací podnos. Stolky umí být velmi stabilní, často totiž doplňují menší kuchyňskou linku. Právě v menších bytech představuje tento kus nábytku neocenitelnou pomoc. Když je třeba, šetří totiž i místo na jídelním stole.

Design lze sladit s interiérem

Servírovací stolky se dají sehnat dřevěné, moderní i retro. Jsou k dostání v různých materiálech a v různém provedení. Záleží pouze na vašich preferencích a také prostoru. Nikdy neuděláte chybu s masivem, který je nadčasový, ovšem také nejdražší. Oblíbený je také kov v kombinaci se dřevem, překvapit vás ale může i kvalitní designový plast. Nejlevnější kousky je ale třeba raději prověřit. Nestabilní stolek byste totiž brzy odsunuli do garáže nebo se jej zbavili úplně. Při výběru vždy dbejte na účelnost.

Využití stolku je obrovské

Myslete také na to, že servírovací stolík zdaleka nemá využití pouze v kuchyni nebo ve společenských místnostech. V jednopodlažním bytě si s ním rádi dopřejete snídani v ložnici, někdy jej uvítáte jako odkládací místo pro knihy, časopisy a další věci. Skvěle funguje také jako pojízdný bar. V létě jej můžete přesunout na zahradu, kde si dopřejete odpolední kávu nebo pořádáte grilovací party. Poslouží zkrátka všude tam, kde je méně místa na odložení čehokoliv nebo na jednoduchý převoz hromady věcí. Pár jednoduchých triků, jak zútulnit jakoukoliv kuchyň doslova za hubičku, najdete zde.

Náš tip

Čeho je dobré si před koupí servírovacího stolku všímat? Zejména pevnosti konstrukce, stability a kvality koleček. Zajímat vás mohou také držadla, s jejichž pomocí budete nábytek přesouvat.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci objevili záhadnou planetu. Je stará jako sám vesmír

Dopřejte svému králíčkovi tu správnou stravu

Několik tipů, jak v zimě pečovat o semišové boty. Vydrží...

Obyčejná lana i provazy dokáží interiéru dodat šmrnc....

Ušetřete peníze za nákup nových pokojovek. Jednoduše si je...

I pes může v zimě nastydnout. Naučte se nemoc poznat a...

Vyrobte si s vašimi dětmi domácí vodové barvy

Zavřít reklamu