Nedejte hmyzu šanci a zabezpečte si i dveře na zahradu. Jaké existují možnosti?

Tipy a inspirace 07. června 2019 | 07:09 — Marie Drahá
Sítě proti hmyzu se staly nezbytným doplňkem většiny obydlí. Jde prakticky o jedinou možnost, jak v létě větrat, a přitom se chránit proti otravnému hmyzu. Zdaleka ale nepatří jen do oken. Skvělou službu prokážou i v případě balkonových dveří nebo dveří na zahradu.
Další 3 fotografie v galerii
Rolovací sítě do oken i dveří lze nastavit přesně podle potřeby / Internet

Stejně jako v případě oken, také dveře lze před hmyzem ochránit několika možnými způsoby. Vybírat lze z různých typů sítí, které se liší jednak vzhledem, ale také instalací, následnou životností a cenou.

Samozavírací síť nabízí rychlé řešení

Jde o nejlevnější síť na trhu, kterou běžně seženete v každém hobby marketu. Šikovnou síť většinou standardních rozměrů jednoduše nainstalujete na dveře pomocí připínáčků a suchých zipů během dvaceti minut. Uprostřed má magnety, díky kterým se při průchodu sama zavírá. Není tedy nutné řešit žádné zapínání a rozepínání.

Otevírací síťové dveře pustí ven i mazlíčky

Kdo se poohlíží po elegantnějším řešení, ale nechce přitom investovat zbytečně velké peníze, zvolí otevírací síťové dveře. Jedná se o rám se samozavíracími panty a magnetickou aretací vyplněný síťovinou. Použít se dá na téměř všechny typy balkonových dveří. Výrobci u něj slibují životnost 10 až 15 let, opatřit jej lze i průlezem pro domácí mazlíčky.

Posuvné sítě jsou ideální pro úzké balkony

Jsou řešením tam, kde se majitelé rozhodli opatřit balkon či terasu posuvnými dveřmi a chtějí tak maximálně využít prostoru v interiéru. Posuvné dveřní sítě neuberou ani kousek místa z balkonu. Jejich životnost je také vysoká, kolem 15 let. Jak vyhnat z okolí domu otravné vosy? Vystačíte si s papírovými pytlíky.

Rolovací sítě umožňují častou průchodnost

Umisťují se do ostění nebo přímo na rám okna či dveří a lze je podle potřeby rolovat a zastavit v libovolné poloze. Rolovat můžete horizontálně nebo vertikálně v závislosti na tom, jakou síť si pořídíte. Montáž se neobejde bez drobných zásahů do rámu, box přitom lehce zasahuje do světlosti okna. Rolovací sítě jsou vhodné tam, kde požadují majitelé častou volnost a průchodnost.

Plissé sítě jsou atypickým řešením

Hodí se všude tam, kde chtějí majitelé ochránit proti hmyzu extrémně velké dveřní otvory nebo vyžadují bezprahové provedení vhodné pro vozíčkáře. Plissé sítě jsou vhodné pro téměř všechny typy dveří, zasíťování pergol i altánů. Síť se vyrábí se spodní vodící lištou pro uchycení na dveřní rám nebo jako bezprahová pro instalaci na ostění nebo do otevřeného otvoru.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu