Vlasy v odpadu, na zemi i mezi prádlem: Jak si s nimi poradit?

Tipy a inspirace 09. října 2019 | 18:25 — Marie Drahá
Jsou na zemi, na pohovce, v posteli, ve skříni, někdy se objeví také na stole. Bohužel umí velice rychle ucpat odpady a v pračce dokážou nadělat také pěknou paseku. Má někdo z vaší rodiny dlouhé vlasy? Pak přesně víte, o čem je řeč.
Další 4 fotografie v galerii
Padající vlasy nám někdy komplikují život / Shutterstock

Spousta žen nosí doma dlouhé vlasy svázané v copu nebo v drdolu. Jednak je to pohodlné, jednak chtějí částečně zabránit tomu, aby vlasy sbíraly po celé domácnosti. Bohužel někdy ani to nepomůže. A při pohledu na další chomáček, který vytahují z pračky, si říkají, jestli by nebylo lepší se rovnou ostříhat. Pokud řešíte stejný problém, zkusíme vám poradit, jak se pokusit snížit množství vlasů v domácnosti na minimum.

Do odpadů sítko nebo lapač vlasů

Největší potíž představují vlasy v odpadech. Nutí nás pracně vytahovat namotané chomáčky z odtoků v umyvadle, ve sprše i ve vaně. Pravidelné používání krtka nebo jiného chemického čističe je sice účinné, ale nijak ekologické. Řešením může být sítko, které má řada z nás v kuchyňském dřezu, nebo potom lapač vlasů. Jedná se většinou o kovový řetízek, který umístíte do odtoku, a jeho horní díl necháte na povrchu.

Podle toho, jak moc vám vlasy padají, jej jednou za pár týnů až měsíců vytáhnete a i s namotanou špínou vyhodíte. Jestli je vám líto peněz, pak jej můžete očistit a použít znovu.

Jemná síťka vlasy zachytí

Častým problémem bývají vlasy v pračce. Vytáhnete čerstvě vyprané prádlo a s ním buď malé chomáčky nebo v horším případě vlasy roznesené po veškerém oblečení. Obírat je zabere spoustu času, pravidelně používat váleček na odstranění chlupů také velice rychle omrzí. Vyzkoušet můžete znovu lapač vlasů, tentokrát speciálně určený pro pračky. Stačí ho před praním přidat do bubnu. Postará se o to, aby se všechny vlasy a chlupy zachytily na jemné síťce. Je vaše prádlo zašedlé? Nekupujte drahá bělidla a sáhněte do spíže.

Robotické vysavače zamezí roznášení

A jak bojovat s vlasy v ostatních částech domácnosti? Nezbývá, než pravidelně používat váleček na oblečení, který usnadní práci alespoň v tom, že nemusíte vlasy pracně sbírat. Účinný je pochopitelně vysavač, který je ovšem při velkém množství vlasů nutné také pravidelně čistit. Dobrým pomocníkem může být rovněž ruční vysavač, který je vždy při ruce, nebo nejrůznější robotické modely. Jestli se vám zachytávají vlasy na ponožkách nebo na papučích a roznášíte je pak po celém bytě, jsou chytré vysavače zřejmě tím nejlepším řešením.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete své tělo i mysl do naprosté pohody

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete...

Skvělý tip pro ty, kterým je na sjezdovkách příliš těsno

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi...

Místa, která vás svou nedotčenou přírodou doslova...

Jedinečné mosty, které vám svojí originalitou vyrazí dech,...

Báječné koupání uprostřed zimní inverze. Ve střední...

Zavřít reklamu