Skryté zárubně jsou nadčasovým hitem moderních interérů

Interier 02. září 2021 | 10:04 — Marie Drahá
Jednoduché a čisté linie jsou hlavním symbolem interiérů, v nichž majitelé fandí minimalismu. Skryté zárubně jsou přitom jednou z možností, jak dosáhnout jednotného efektu a jít s dobou. Do starších domů se však příliš nehodí.
Další 3 fotografie v galerii
V tomto případě majitelé sjednotili se stěnou i barvu dveří / Depositphotos

Hliníkové profily, které nahrazují kovovou nebo dřevěnou zárubeň, vyžadují absolutně rovné stěny. Spáry se počítají na milimetry, což může být v případě starších stavení problém. Konstrukci je však možné zabudovat do zděné i sádrokartonové příčky. Skryté zárubně lze použít v novostavbě i při rekonstrukci.

Architekti a designéři je milují

Proč se jim vlastně říká neviditelné? Dveřní průchod je ohraničený pouze nepatrnou spárou a omítka dotažena až těsně ke dveřím. Schované jsou také panty, které jsou ukryté v konstrukci. Dveře se stěnou tak tvoří jednotnou linii. I z toho důvodu si je oblíbilo při navrhování mnoho architektů a designérů.

Skryté zárubně se dají použít pro pravé i levé otevírání dveří. Velkou oblibu si získaly ve spojení s nimi především reverzní interiérové dveře, které se otevírají do místností, ale jsou zarovnané se zárubněmi na chodbě. Bezfalcové dveře najdou zase uplatnění v šikmých plochách, například při půdní vestavbě. Dále čtěte: Vybíráme tapety. Pár tipů, podle čeho se rozhodovat a jak nesáhnout vedle.

Montáž vyžaduje odborníka

Na montáž neviditelných zárubní je třeba myslet ještě před objednávkou dveří. Jejich instalace je poměrně náročná a rozhodně je lepší svěřit ji do rukou odborné firmy. V některých případech se totiž pro osazení používají tři různé druhy tmelů s různou pružností a vlastnostmi.

Zdroj: flushwalldoors.com, www.dumabyt.cz.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

U afrických slonů bylo zjištěno něco neobvyklého. Stále více se jich rodí bez klů

Zazimování levandule. Na co si dát velký pozor a jak bylinu...

Stále rostou křemenáče, kozáci a hřiby. Mykolog prozradil,...

Postarejte se nyní o muchovník neboli indiánskou borůvku....

Záchrana usychajícího vřesu. Co udělat, aby začal znovu...

Vyrobte si vlastní výzdobu na dušičky. Není na tom nic...

Hrabat listí, nebo nechat být? Užitečné informace, které...

Zavřít reklamu